15 בפברואר 2010

מחשב אישי למורה- לקידום הפדגוגיה

בית הספר "תמר" בים המלח עומד בימים אלו בפני רכישות גדולות הן ממפעל הפיס והן ממקורות אחרים.
הועלתה השאלה האם רכישת מחשבים אישים לכל מורה תשדרג את בית הספר ותהפוך אותו לבית ספר טכנולוגי יותר, המשתמש במחשב באופן מושכל ותקדם את התלמידים?
לדעתינו, אכן, זה מה שיקרה מהסיבות הבאות:
  • מורה שיגיע לשעור עם מחשב משלו ושעור מוכן בתוך המחשב מתגבר על הפחד הטכנולוגי, כבר משלב הכנת השעור ויתמודד גם במהלך השעור טוב יותר עם כל מה שקשור לטכנולוגיה. אם משום ההתנסות הקודמת ואם משום ההתגברות על הפחד , בעצם הכרתו את הכלי האישי שלו טוב יותר.
  • הזמינות של המחשב למורה תיצור אפשרות מיידית בכל רגע נתון לתיקשורת בין המורים בתוך הצוות לצורך תכנון, העשרה הדדית ואפילו התייחסות לביקורת בונה ותומכת.
  • עמידתו של המחשב על שולחן המורה במשך יום הלימודים ועל שולחן העבודה בבית ואחה"צ "תקרא" למורה לתקשר גם עם הורי התלמידים באופן בלתי אמצעי ומידי, לא עוד מורה המחכה לשעות הערב המאוחרות כדי לדוח להורה זה או אחר אלה דווח מידי כש"הברזל עוד חם".
  • מורה שהמחשב מונח לפנו יוכל ואפילו ירצה להשתמש בו כיומן דיגיטלי לתיעוד אירועים תוך כדי התרחשותם עם אפשרות לחזור אליהם בשלב מאוחר יותר, לראותם בפרספקטיבה של זמן ולהתייחס אליהם ביתר עומק.
  • הועלה העניין שגם בבית יוכל המורה לעבוד ללא תלות בבני הבית האחרים וגם בעינייהם יחשב למקצוען בתחום עסוקו ושמקום עבודתו מכבד את מקצועיותו.

מסקנה: לדעתינו מחשב אישי לכל מורה יגרום למורה להפוך למורה טכנולוגי ועדכני בעיני תלמידיו (ולא אנכרוניסט)

ויקדם למידה טובה יותר של התלמיד.

http://www.youtube.com/watch?v=7H0K1k54t6A כך צריך להיראות מחשב נייד לכל מורה!!!!