10 בדצמבר 2009

רש"ת -מגזין אינטרנטי בית ספרי-מומלץ

בס"ד


למשתלמות ומשתלמי הקורס שלום..

ברצוני לשתף אותכם במגזין אינטרנטי בית ספרי רש"ת בפיתוחו של אלישע בביוף,הפועל בבית ספרנו שנה שניה.

הקישור לעיתון רש"ת של בית ספרנו...

http://www.pisga.org.il/reshet/asafmask/article.asp?id=31c8c7e4

מגזין דיגיטאלי מהווה תחליף לעיתון המוכר בכך שהוא נמצא ברשת .באמצעותו יוצרים צוות התלמידים ממספר שכבות גיל (השנה יש לנו מדורים שמתחזיקים ילדים מכיתות א-ב וגם ד עד כיתות ו'.
התלמידים יוצרים מדורים שונים,כתבות,וגלריית תמונות ,כמו כן התלמידים מכלל בית הספר מגיבים לכתבות ולעורכי המדור על התוכן..
פעילות צוות הכתיבה מבוסס על עקרונות :WLKL יישום הרשת .המגזין הוא כלי שווקי מעולה להפצת הידע ברשת וליצירת שפה משותפת בית סיפרית.
התלמידים יוצרים יוזמות חדשות רעיונות יצירתיים מקוריים כך יוצרים גם מערכת הוקרה והערכה לחברי צוות העיתון וזה מעין "גאות יחידה".

מטרות העיתון:

  1. לפתח אצל התלמידים מעורבות והרגשת שייכות.
  2. חיזוק הקשרים החברתיים בין עורכי המדור.
  3. חיזוק הקשר בין הורים ותלמידים מהשכבות הנמוכות אשר עורכים את המדור ביחיד.
  4. שיתוף פעולה בתלומי דעת שונים בין התלמידים.
  5. מתן ביטוי לכישרון יצירה וכתיבה מחשבות רגשות לכותבים ולקוראים באמצעות עיתון הרשת.

בצד האישי :זה חוויה לילדים עורכי המדור בצורה מופלאה..הם מעדכנים בצורה עצמאית,מוסיפים תמונות ,בדיחות,מהנעשה בבית הספר בצורה אחראית וטובה ללא עזרה צמודה ממני .אחריות עריכת המדור והתוכן שבו מוטלת על התלמידים וכמובן שיש מידי פעם התערבות שלי אבל לרוב הם קובעים את התוכן של המדורים,וכיצד יראה המדור...(מחזק תלמידים שאינם מקבלים ביטוי אולם בכיתה הפרונטלית הרחבה ובחלקם עם בעיות לימודיות ).
אצלי בבית הספר מעגל התלמידים הרוצים להצטרף לעיתון רשת גדל (אתם יכולים לפתוח את הקישור ולראות את שלל הנושאים שהילדים כותבים עליהם..),התלהבות מכלי זה רבה ויש לה ערך מוסף לתלמיד ההעורך מדור משלו או עם חבר מבחינת: דימוי עצמי,פיתוח כישרון כתיבה,איסוף חומר בנושא הכתבה,שיתופית בין הערוכים להכנת כתבה,שיקול דעת מה לפרסם ומה לא לפרסם ולבסוף פירסום הכתבה.
שאלה לדיון...
אפשר לערוך דיון כולל :האם העיתון האינטרנטי הוא תחליף לעיתון המסורתי המודפס הרגיל שאנו רגילים לדפדף בו פיזית או בנוסף לעיתון חודשי או שנתי מודפס המוגש להורים ולתלמידים ביד באופן המסורתי???חוו דעתכם בנושא...
אני ממליצה לכם לנסות אפשר לקבל הרשאות מאלישע בביוף ולהתחיל לעבוד אז בהצלחה....מחכה לתגובות..

מוריה-אסף מימון אשקלון